Міжнародний день інвалідів

Знаємо… підтримуємо… не залишимо в біді!

Щорічно 3 грудня світова спільнота виділяє як День людей з особливими потребами. Та от тільки, на жаль, більшість населення Землі задумуються про них лише в цей день. Владні структури та організації щиро їх вітають, бажають усього-усього… дарують якісь презенти…

Але приходить новий день, і про них забувають, забувають, що підтримка їм потрібна не один раз на рік, а постійно! Шановні друзі, не будьте байдужими до чужого горя та проблем! Адже ніхто з нас не знає, що на нас чекає завтра.

У вівторок, 4 грудня 2013 року, до Сторожинецького коледжу Університету “Україна” запросили Валентину Петрівну Добридіну. Мужня жінка, інвалід-візочник, голова обласної організації інвалідів-візочників “Лідер”, вона є прикладом любові до життя. Адже вона не просто не здається, але й активно бореться зі злочинною байдужістю влади до проблем інвалідів. Своїм прикладом веде за собою та закликає інших не здаватися й боротися за свої права та щастя. До слова: пані Валентина є студенткою Університету “Україна”.

Університет “Україна” в цілому та наш Сторожинецький коледж зокрема – це спеціально створений навчальний заклад для надання рівної можливості здобути освіту як людям із інвалідністю, так і здоровим людям. У нашому коледжі дотримані більшість вимог для зручного навчання людей із особливими потребами: пандус, спеціально обладнані туалети, низенькі пороги в аудиторіях та багато інших “дрібниць”, таких важливих для них.

Із натхненням Валентина розповіла студентам про важкі будні інвалідів та про те, що робиться для покращення їхнього становища в суспільстві. Зокрема, розповіла про перевірку однієї з Чернівецьких міських шкіл, яку вона провела разом із іншими інвалідами. Розповідала про закордонну практику: виділені місця на паркінгах, спеціальні знаки, зручності, пандуси та низенькі бордюри на пішоходних переходах.

Студенти із захопленням та щирим подивом слухали розповідь про кількаденний сплав по Дністру. І це все вона робить на інвалідному візку! Переглядали разом із Валентиною Петрівною фотографії, обговорювали моменти з життя: задовольняли студентську цікавість.

Опісля переглянули відеофільм про ще одну нашу студентку – Оксану Попадюк. Приглад геройської боротьби за життя та її улюблений девіз: цінуйте життя, бо воно у нас одне і воно прекрасне! 25-літня дівчина мужньо бореться за місце під сонцем – вона з народження вражена страшною хворобою ДЦП, але попри всі болі та муки вона не опускає руки, а щиро привітно всміхається і вчить нас бути добрими та цінувати те, що маємо!

Після короткого обговорення побаченого студенти переглянули фільм про те, як курці свідомо отруюють самі себе та оточуючих. Обговорюючи побачене, студенти провели паралелі: як ті, що мають здоров’я, його не цінують, і як ті, що втратили його, жалкують за ним.

Бережи своє здоров’я змолоду! Кинь палити вже сьогодні!