Новорічний вогник для людей із інвалідністю

Один раз на рік!

В кінці грудня в місті Сторожинець, у гарну новорічну пору очікування чудес, відбувся новорічний вогник для людей із інвалідністю. Захід був організований Чернівецькою обласною громадською організацією інвалідів-візочників «Лідер» за сприяння Сторожинецького коледжу Університету “Україна”.

Відкриваючи офіційну частину голова ЧОГОіВ «Лідер» Валентина Добридіна висловила подяки всім партнерам та співорганізаторам дійства. Захід відбувся за підтримки Строжинецької РДА, Сторожинецької районної Ради, доброчинної групи «Подаруй посмішку», приватних підприємців-людей із добрими серцями.

З вітальним словом виступив мер міста Сторожинець Микола Миколайович Карлійчук, який наголосив на тому, що Сторожинецька влада і надалі продовжуватиме співпрацю із громадськими організаціями людей із інвалідністю та інтеграцію осіб із інвалідністю в активне громадське життя краю, продовжуватимуть створення безбар’єрності та піклуватимуться про покращення працевлаштування осіб із інвалідністю.

Заступник директора Сторожинецького коледжу Відкритого міжнародного університету «Україна» Мінтенко Гарафина Георгіївна висловила плани та побажання, що і в майбутньому відбуватиметься плідна робота між Сторожинецьким коледжом та Чернівецькою громадською організацією інвалідів-візочників «Лідер» у нових проектах. Неодноразово представники ЧОГОіВ «Лідер» були запрошені до Сторожинецького коледжу в рамках соціальних проектів, і кожного разу нас оточували увагою та гостинністю, переймалися нашими проблемами та йшли на зустріч у їх вирішенні. Так, після семінару на базі коледжу, керівництво навчального закладу дослухалось до наших рекомендацій на тему безбар’єрності щодо нормативного пандуса, пристосованої туалетної кімнати та порівняно швидко й оперативно втілило цей задум архітектурної доступності в життя. Уже зараз студенти з інвалідністю, в тому числі ті, які пересуваються на візках, мають змогу навчатись у цьому навчальному закладі.

Мали змогу висловити свої привітання та плани на майбутню співпрацю голови громадських організацій людей із інвалідністю в Чернівецькій області.

А який же Новий Рік без Діда Мороза та Снігуроньки? Звичайно ж, вони були. Студенти коледжу були задіяні в театралізованому дійстві з Дідом Морозом та Снігуронькою. Запалили в наших серцях передчуття очікування свята та дива. Учасники заходу були заінтриговані та захоплені сюжетом дійства, низкою конкурсів, які викликали азарт та море позитиву. Веселий конкурс «Черевичок Попелюшки» подарував шалену енергетику сміху та веселощів. А ще ми мали змогу пригадати всі новорічні пісні та гуртом заспівати щедрівки. Лунали гарні побажання, привітання, теплі слова для гостей заходу.

Також для нас заспівали учасниці творчих фестивалів людей із інвалідністю Флорентина Прокопчук та Ельвіра Федорчук. Особливо запальними були румуномовні пісні у виконанні Ельвіри. Музичний супровід вабив до запального танцю і не залишив нікого байдужим до танцювальних рухів. Танцювали всі! І люди у візках, і мер міста.

Новорічні свята прийнято святкувати добрими справами та подарунками. Справжнім сюрпризом стали подарунки від магазинів «Тандем», «Один плюс один» та від доброчинної групи «Подаруй посмішку». Магазин «Тандем» презентував стильний модний одяг, який більшість гостей захотіло приміряти та помилуватись. До речі, група «Подаруй посмішку» – унікальна у своєму значенні, створена в одній із соціальній мереж жінками-заробітчанами в Італіїї. Там – на чужині, в далекій Італії, ці жінки намагаються дбати про тих, хто потребує допомоги в Україні, співпереживати та підтримувати. По цеглині свого фінансового внеску вони допомагають збудувати та втілити мрії сиріт, людей із інвалідністю та тих, хто потребує цього.

Безперечно, цей захід об’єднав усіх гостей, і найкращою кульмінацєю події було бачити щасливі посмішки одне одного. Дякуємо всім, завдяки кому ця новорічна казка відбулась.

Представник ЧОГОІВ Галина Сивка