Студентське життя і самоврядування

Студентське самоврядування – це спосіб організації життя студентського колективу. Воно сприяє виробленню у студентів почуття господаря коледжу, групи, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму; позитивно впливає на формування у студентів моральних якостей, що виробляються у процесі спільної творчої діяльності, які не можливо виробити за допомогою лише словесних впливів.

Структура студентського самоврядування Сторожинецького коледжу постійно перебуває у стані позитивних змін та самоудосконалення, адже вона існує не сама, а в колективі, який постійно розвивається: розширюється коло учасників самоврядування, вдосконалюється їх діяльність, формуються певні організаційні навички, нагромаджується позитивний досвід і традиції, підвищується рівень розвитку колективу, розширюються права органів співуправління.

Отримати досвід управлінської діяльності студенти можуть, беручи участь у роботі координаційної ради, де студенти визначають форми культурно-масової та дозвіллєвої роботи, відстоюють свої інтереси, вносять пропозиції щодо роботи тих чи інших напрямків самоврядування, навчання та перспективного розвитку коледжу.

Гордістю закладу є студенти, які зробили великий внесок у створення іміджу коледжу. Це Нашиба О.А., Малих Д.Г., Скіцко М.І., Гайтур Е.В. – лідери студентського самоврядування. Студенти – активні учасники акції «Чистий берег – жива вода», операції «Краса і біль України», клубів «Милосердя», «Діалог», експедицій «Минуле і сучасне України» та трудових десантів, які проводяться в коледжі. Було проведено низку дискусій, диспутів «Сьогодні студент – завтра соціальний працівник», «Доля моєї сім’ї – в долі моєї України», «Живий подих історії».

Рада коледжу разом із координаційною радою планують та проводять різні виховні заходи, які залишають в юних серцях позитивні наслідки. Це тижні та місячники милосердя, уроки доброти, зустрічі за круглим столом. Тематика їх різноманітна: «Я люблю тебе, життя», «Що означає жити красиво», «Головна людина в моєму житті» та інші. Навчально-виховним центром проведено заходи, які спрямовані на всебічний розвиток студентів: «День знань», «День здоров’я», «День студента», «День Святого Валентина», «День людей похилого віку». Проводяться розважальні програми, вечори: «Посвята у студенти», «Новий рік», «8 Березня», «Сяйво надій», «Пісенний вернісаж».

Активне студентське життя означає не лише сумлінне відвідування занять, а й участь у благодійних акціях. Вагомий внесок в участі у цих акціях здійснили студенти клубу «Милосердя». Вони співпрацюють із керівництвом управління у справах захисту населення Сторожинецької РДА з метою виявлення потенційних абітурієнтів з числа інвалідів. У закладі навчаються 3 студенти інваліди-візочники: Попадюк Оксана Олексіївна – добре володіє комп’ютером, пише вірші і малює, тримаючи пензлик, фломастер або ручку зубами, а на комп’ютері друкує пальцями ніг. Спілкується з багатьма людьми не тільки в Україні, а й за її межами. Марусенко Валентина Петрівна – голова Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників «Лідер», яка на базі нашого коледжу провела семінар із представниками влади всіх рівнів. На семінар були запрошені інваліди-візочники області. Мета: створення моделі соціального партнерства в напрямку реалізації прав людей із інвалідністю на отримання освіти молоді з обмеженими фізичними можливостями. Студенти взяли активну участь у цьому семінарі. Вітали піснями та подарунками, пригощали солодощами, а на згадку сфотографувалися. Салагор Крістіна Василівна – активна учасниця різних конкурсів, гарно співає, оптиміст по життю. Цінує у людей порядність, повагу, добре ставлення.

Ці студенти не тільки сумлінно ставляться до навчання, але й беруть активну участь у громадському житті коледжу, захищають його честь на різних рівнях, сприяють формуванню його позитивного іміджу.

Певного успіху набула спортивно-масова робота, яка спрямована на створення позитивної установки і мотивації до здорового способу життя. Організація походів, виїздів на природу, підготовка спортивних команд для міжвузівських змагань з волейболу, баскетболу та інше. Проведено спортивно-товариські зустрічі зі студентами Лісового коледжу з:
– волейболу;
– баскетболу;
– легкої атлетики.

За кошти коледжу найкращі лідери – студенти мали можливість бути учасниками ХХ Всеукраїнського збору-походу дитячих та молодіжних громадських організацій і волонтерських загонів «Козацькими шляхами» під гаслом «Час діяти разом», який проводився з 7 по 10 травня в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області. Студенти були активними учасниками різних програм збору, де зайняли призові місця та отримали певні нагороди.

Формування людини, як відомо, починається з дитинства. Саме в молоді роки закладається основа не тільки відповідних знань, але й норм поведінки, звичок, потреб особистості. Виховання молодого покоління – це виховання майбутнього кожної держави. Виходячи з цього, проводилась певна робота із правового виховання, зустрічі за круглим столом із працівниками органів внутрішніх справ «Надія України», «Мій сучасник, який він?» та інші. Проводяться тижні, дні «відкритих дверей» для батьків та людей різних професій. До проведення окремих заходів залучаються батьки, які працюють під гаслом «Допоможи своїй дитині».